Pomysły na imprezy z motywem przewodnim

Chcesz zorganizować ciekawą imprezę tematyczną, ale nie masz pomysłu na jej motyw przewodni? A może masz już jakąś koncepcję w głowie, tyle że nie do końca wiesz jak się do organizacji takiego przyjęcia zabrać i co można by w ramach danej tematyki uwzględnić?

Poniżej znajdziesz listę pomysłów na kreatywne imprezy tematyczne. Zwłaszcza z mojej perspektywy, fotografa eventowego, wydają się one wszystkie bezpiecznymi opcjami, dzięki którym ty i twoi goście będziecie się świetnie bawić, przy okazji też mając potem mnóstwo pięknych zdjęć na pamiątkę.

1. Dziki Zachód

Ta tematyka daje świetne pole do popisu w kwestii ubrań. Zabawkowe pistolety w kaburach, na szyjach zawiązane bandany, a na głowach kapelusze? Toż to banda kowbojów wpadła na wizytę! Jako Szeryf zadbaj nie tylko o porządek, ale też o odpowiednią muzykę (np. country) oraz otoczenie (warto umieścić wszędzie kaktusy, a dookoła porozwieszać plakaty informujące o twojej roli Szeryfa). Możesz też zapewnić swoim gościom sesję fotograficzną, po której ich zdjęcie zostanie umieszczone na liście gończym, od ręki wydrukowane, a potem przybite przez ciebie - Szeryfa na ścianie!

2. Kosmos

Tutaj też można zaszaleć. Z jednej strony możesz pokusić się o stworzenie w swoim mieszkaniu własnej “bazy NASA”, albo po prostu zaprosić swoich gości na własny statek kosmiczny. Inna opcja to organizacja przyjęcia nie z tej ziemi, tym razem w znaczeniu dosłownym – ty i twoi znajomi przebieracie się za kosmitów!

3. Kasyno

Inspiracją dla takiej imprezy mogą też być kasyna online. Co takiego możesz tutaj zawrzeć? Oczywiście, najłatwiej byłoby zatrudnić profesjonalną firmę i zagwarantować swoim gościom pełne doświadczenie rodem z ekskluzywnego kasyna w Monako. Jeśli jednak chcesz samodzielnie wszystko zorganizować, sprawa wygląda następująco.

Niech twoi goście ubiorą wieczorowe stroje, a ty na wejściu poczęstuj ich specjalnym drinkiem. Możesz zorganizować mini-stacje do gry w karty, ale też uwzględnić inne gry, choćby planszówki. Pokusić się możesz o przyznawanie znajomym żetonów za wygrane, które potem wymienić będą mogli w kuchni na kolejnego specjalnego drinka. Pamiętaj też o dekoracjach, ważne by było wszędzie dużo złota.

4. Bollywood

To ten z motywów, który nigdy cię nie zawiedzie! Ty i twoi goście będziecie się świetnie bawić już przy samym wymyślaniu swoich strojów. Do tego, jeśli w tle lecieć będzie wesoła i skoczna muzyka indyjska, ciężko o to, by ktokolwiek był w stanie się smucić.

Możesz pokusić się o rozszerzenie imprezy, np. o indyjskie jedzenie (desery, przekąski, różne smakowe lassi). Zorganizować możesz też pokaz mody z konkursem na najlepsze przebranie. Możecie też wspólnie wykonywać układy do piosenek z bollywoodzkich filmów albo nawet odgrywać z nich niektóre sceny.

Warto też rozejrzeć się za elementami kojarzącymi się z Indiami i przygotować je, jeśli nie w formie rekwizytów, to np. rysunków przymocowanych do kijków, tak by móc sobie urządzić specjalną sesję fotograficzną!

5. Gala Oscarowa

Skoro była już mowa o Bollywood, to teraz czas na Hollywood. Rozłóż czerwony dywan i poproś gości o przyjście w wieczorowych strojach. Niech już na samym początku poczują się niczym prawdziwe gwiazdy i zostaną zaatakowani przez profesjonalnego fotografa błyskami fleszy! Na takiej imprezie możesz puszczać muzykę filmową, a także zorganizować konkurs karaoke czy też konkurs wiedzy o filmach!

27 Nov 2020